Trwa wczytywanie produktów

Jak naklejać naklejki na ścianę?

Naklejanie ozdób ściennych w postaci naklejek na szczęście nie wymaga korzystania z pomocy ekipy remontowej. Można to bez trudu wykonać samemu, ale wcześniej warto zasięgnąć informacji o tym, co należy zrobić, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem i bez komplikacji. Zatem jak prawidłowo naklejać naklejki na ścianę?

Naklejki na ścianę – od czego zacząć?

Ogromną zaletą ściennych naklejek jest ich nieskomplikowany sposób aplikacji, z którym poradzi sobie dosłownie każdy. Pomocy mogą potrzebować jedynie osoby, które chcą przykleić na ścianę naklejkę wielkoformatową. Zanim jednak zabiorą się Państwo do ozdabiania ściany, należy pamiętać o jej wcześniejszym przygotowaniu. Naklejki ścienne powinny być przyklejane na płaską i gładką powierzchnię, która jest oczyszczona z kurzu i tłuszczu. Jeśli niedawno malowali Państwo pomieszczenie, warto odczekać około dwóch tygodni, aby ściany w pełni wyschły. W przeciwnym razie, gdy ściany nadal będą wilgotne lub niewygładzone, nalepka może się nie przykleić lub po krótkim czasie zacznie odklejać się od powierzchni.

Jak przyklejać naklejkę?

Naklejki ścienne drukowane są na matowej folii odpornej na różne czynniki, np. promienie słoneczne czy wilgoć. Wszystkie naklejki wykonane w naszej drukarni Naklejkon są ekologiczne i bezpieczne, ponieważ do ich wykonania stosuje się bezwonny tusz HP Latex, którego bazą jest woda. Wymarzoną nalepkę warto na początku przymierzyć w różne miejsca na ścianie, aby podjąć decyzję, gdzie najlepiej będzie pasować. Jeśli ma duże rozmiary, należy ją wcześniej rozprostować, żeby się nie zwijała. Do prawidłowego jej przyklejenia przyda się rakla, gąbeczka lub inne akcesorium, które ułatwi równomierną aplikację nalepki do powierzchni ściany. Należy odwinąć lub odciąć małą część papieru stanowiącego warstwę zabezpieczającą dla kleju z tyłu vlepki i przykleić ją do ściany. Następnie powoli odrywać dalsze części papieru, jednocześnie przecierając powierzchnię naklejki szmatką, co skutecznie usunie bąbelki powietrza.

Do tego sprawdzą się:

O czym warto pamiętać przy naklejaniu naklejek na ścianę?

Chcąc przykleić na ścianę naklejkę, zwłaszcza większego formatu, warto to robić w dwie lub więcej osób. Ponadto należy pamiętać o precyzji. Im dokładniej przykleją Państwo naklejkę do powierzchni, tym mniejsze ryzyko, że z jakiegoś powodu zacznie się ona odklejać. Jeśli planują Państwo ozdabiać betonową lub porowatą powierzchnię bądź też ścianę pomalowaną farbą kredową, warto wiedzieć, że naklejka może się nie utrzymać na takich powierzchniach z uwagi na nierówną strukturę.