Trwa wczytywanie produktów

Jak naklejać naklejki na ścianę?

Naklejanie ozdób ściennych w postaci naklejek na szczęście nie wymaga korzystania z pomocy ekipy remontowej. To niezwykle proste zadanie, które można bez trudu wykonać samemu, ale wcześniej warto zasięgnąć informacji o tym, co należy zrobić, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem i bez komplikacji. Zatem jak prawidłowo naklejać naklejki na ścianę?

Naklejki na ścianę – od czego zacząć?

Ogromną zaletą ściennych naklejek jest ich nieskomplikowany sposób aplikacji, z którym poradzi sobie dosłownie każdy. Pomocy mogą potrzebować jedynie osoby, które chcą przykleić na ścianę naklejkę wielkoformatową. Zanim jednak zabiorą się Państwo do ozdabiania ściany, należy pamiętać o jej wcześniejszym przygotowaniu. Naklejki ścienne powinny być przyklejane na płaską i gładką powierzchnię, która jest oczyszczona z kurzu i tłuszczu. Jeśli niedawno malowali Państwo pomieszczenie, warto odczekać około dwóch tygodni, aby ściany w pełni wyschły. W przeciwnym razie, gdy ściany nadal będą wilgotne lub niewygładzone, nalepka może się nie przykleić lub po krótkim czasie zacznie odklejać się od powierzchni.

Jak przyklejać naklejkę?

Naklejki ścienne drukowane są na matowej folii odpornej na różne czynniki, np. promienie słoneczne czy wilgoć. Naklejki ścienne wykonane w naszej drukarni Naklejkon są ekologiczne i bezpieczne, ponieważ do ich wykonania stosuje się bezwonny tusz HP Latex, którego bazą jest woda. Wymarzoną nalepkę warto na początku przymierzyć w różne miejsca na ścianie, aby podjąć decyzję, gdzie najlepiej będzie pasować. Jeśli ma duże rozmiary, należy ją wcześniej rozprostować, żeby się nie zwijała. Do prawidłowego jej przyklejenia przyda się rakla, gąbeczka lub inne akcesorium, które ułatwi równomierną aplikację nalepki do powierzchni ściany. Należy odwinąć lub odciąć małą część papieru stanowiącego warstwę zabezpieczającą dla kleju z tyłu vlepki i przykleić ją do ściany. Następnie powoli odrywać dalsze części papieru, jednocześnie przecierając powierzchnię naklejki szmatką, co skutecznie usunie bąbelki powietrza. Należy zwrócić szczególną uwagę na małe elementy naklejki - należy dobrze je docisnąć, aby nie odstawały.

Do tego sprawdzą się:

O czym warto pamiętać przy naklejaniu naklejek na ścianę?

Chcąc przykleić na ścianę naklejkę, zwłaszcza większego formatu, warto to robić we dwie osoby lub nawet więcej. Ponadto należy pamiętać o precyzji. Im dokładniej przykleją Państwo naklejkę do powierzchni, tym mniejsze ryzyko, że z jakiegoś powodu zacznie się ona odklejać. Jeśli planują Państwo ozdabiać betonową lub porowatą powierzchnię bądź też ścianę pomalowaną farbą kredową, warto wiedzieć, że naklejka może się nie utrzymać na takich powierzchniach z uwagi na nierówną strukturę.

Naklejki na ścianę - do jakich pomieszczeń pasują?

Naklejki na ścianę to bardzo łatwe do przyklejenia, ale efektywne narzędzie dekoracyjne, które dodaje charakteru i indywidualności dowolnemu pomieszczeniu. Elementy naklejki mogą przyjmować różnorodne formy, od abstrakcyjnych wzorów po realistyczne obrazy, dzięki czemu mogą być dostosowane do każdego stylu i każdego pokoju. Na przykład duże naklejki mogą być idealnym wyborem do salonu, ponieważ dodadzą świeżości i oryginalności, niezależnie od tego, czy wybierasz abstrakcyjne kształty, pejzaże czy portrety. Naklejki ścienne są również doskonałym dodatkiem do sypialni. Jeśli będą spersonalizowane element, wprowadzą intymny, spokojny ton do tej przestrzeni. Natomiast dziecięce pokoje mogą zostać ozdobione żywymi, zabawnymi wzorami, które pobudzają kreatywność i wyobraźnię. W pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka również można użyć naklejek na ścianę. Niezależnie od tego, czy wybierasz gotowy wzór czy coś bardziej spersonalizowanego, naklejki mogą dodać określonego klimatu do tych praktycznych przestrzeni. Pamiętaj tylko, by sprawdzić, jaka jest przyczepność naklejek w pomieszczeniach o wyższej wilgotności.

Naklejki są łatwe w aplikacji. Przeważnie zawierają folią transportową, która ułatwia przeniesienie wzoru na ścianę. Po nałożeniu naklejki i usunięciu przezroczystej folii transportowej na ścianie pozostała wyłącznie naklejka, dając profesjonalny wygląd. Właśnie dlatego naklejki ścienne są nie tylko atrakcyjnym rozwiązaniem dekoracyjnym, ale również praktycznym i łatwym w użyciu, pasującym do różnych stylów i pomieszczeń.

Naklejki na ścianę - jakie powinna mieć właściwości?

Idealna naklejka na ścianę powinna cechować się kilkoma kluczowymi właściwościami. Po pierwsze, przyczepność naklejek jest absolutnie kluczowa. Naklejka musi idealni przylegać dobrze do powierzchni i pozostawać na miejscu przez długi czas. Jakość grafiki to kolejny ważny aspekt. Naklejka powinna wyglądać dobrze zarówno z bliska, jak i z daleka, z zachowaniem ostrości obrazu i intensywności kolorów. W przypadku naklejek złożonych z wielu elementów każda część powinna łączyć się z innymi bez widocznych przerw lub przesunięć. Naklejki powinny również być łatwe w użyciu. Dobrej jakości naklejki są dostarczane z przezroczystą folią transportową, co ułatwia ich umieszczenie na ścianie. Poza tym naklejki powinny być trwałe i odporne na zniszczenia. Powinny być w stanie przetrwać codzienne zużycie, takie jak tarcie czy ekspozycja na słońce, bez blaknięcia kolorów czy odchodzenia od ściany. Niezależnie od wybranego stylu i miejsca na ścianie dobrze wykonane naklejki będą atrakcyjnym dodatkiem.