Trwa wczytywanie produktów

Naklejki odblaskowe - dlaczego warto ich używać?

Naklejki mogą przybierać wiele różnych form. Jedne są przeznaczone głównie do działań reklamowych, a inne zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa pracownikom lub klientom. Cechą ich wszystkich jednak stosunkowo niska cena, wysoka wytrzymałość i łatwość ich użytkowania. Można je zaprojektować wedle własnej wizji i wykorzystać je na swój sposób. Naklejki odblaskowe są jednymi z najpopularniejszych na rynku, gdyż dobrze łączą w sobie cechy atrakcyjnej stylistyki i funkcji ochronnej, np. na ulicach czy w słabo oświetlonych pomieszczeniach firmowych. Warto je poznać z bliska i koniecznie zamówić w firmie Naklejkon.

Odblaskowe naklejki – bezpieczeństwo przede wszystkim

Naklejki odblaskowe, jak sama nazwa wskazuje, odbijają światło, dlatego też pełnią przede wszystkim funkcję ochronną i informacyjną. Naklejka po jej umieszczeniu na wybranej powierzchni wydaje się „świecić”, przez co jest zauważalna już z daleka i to przy minimalnym natężeniu innego źródła światła. Tego typu rozwiązanie wykorzystuje się przede wszystkim na drogach jako znaki ostrzegawcze lub informacyjne dla kierowców. Z reguły umieszcza się je tuż przy jezdni, dzięki czemu wydają się „świecić” pod wpływem świateł nadjeżdżających samochodów.

Odblaskowe naklejki można zaprojektować w taki sposób, aby chronić pracowników przed niebezpieczeństwami. Dla przykładu znakomicie się sprawdzą w ciemnych pomieszczeniach, w których warto umieścić naklejkę informacyjną na temat zagrożeń w jak najbardziej widocznym i dostępnym miejscu. Można je nakleić także na urządzenia, sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także np. na szafy sterownicze czy inne urządzenia znajdujące się w firmach.

Ponadto naklejki odblaskowe można zastosować także jako element informacyjny – wystarczy je umieścić np. w widocznym miejscu przy wejściu do biura czy holu. To znakomite rozwiązanie dla firm, które chcą o czymś poinformować swoich petentów i klientów.

Naklejki odblaskowe – jakie mogą mieć funkcje marketingowe?

Odblaskowe naklejki są także znakomitym rozwiązaniem w zakresie autopromocji. Ich bardzo duża widoczność nawet w zupełnej ciemności oraz intensywne barwy i widoczne kontury sprawiają, że nalepki tego typu będą doskonale widoczne w każdej sytuacji. Warto je umieścić między innymi przy ciągach pieszych lub osiedlowych uliczkach jako drogowskaz do firmy, przy wejściu do obiektu, a nawet bezpośrednio na ścianie w celu np. oznaczenia konkretnego pokoju.

Warto także naklejki odblaskowe umieszczać np. na samochodach, na firmowych urządzeniach oraz na sprzęcie elektronicznym. Doskonałym pomysłem jest umieszczenie na takich naklejkach nazwy naszej firmy, jej hasła, logotypu lub innych grafik.

Jak działają naklejki odblaski?

Warto zacząć od tego, że naklejki odblaskowe nie emitują światła i nie stanowią jego bezpośredniego źródła. Działają bowiem na zupełnie innej zasadzie – odbijają promienie i w ten sposób wyglądają tak, jakby je emitowały samodzielnie. To wizualny efekt będący skutkiem rozproszenia światła za pomocą drobinek aluminium lub szkła znajdujących się w nalepkach. Odbite światło może świecić bardzo intensywnie i widać to między innymi po drogowskazach, które wystarczy oświetlić reflektorami pojazdu.

Z tego względu odblaskowe naklejki sprawdzają się znakomicie w transporcie, gdzie pełnią funkcję zabezpieczającą. Można je umieścić na naczepie, na wystających elementach pojazdu wolnobieżnego czy też na ramie roweru lub na felgach – jednym słowem wszędzie tam, gdzie warto zachować jak największą ostrożność.

Odblaskowe naklejki dla konsumentów i dla firm

Naklejki z odblaskową powierzchnią odgrywają wiele ról w biznesie. Mogą chronić, zabezpieczać i informować, a także zwiększać zasięg i rozpoznawalność wybranej firmy wśród klientów. Ich ogromną zaletą jest także bardzo prosta instalacja. Naklejki można przykleić do praktycznie każdej dobrze przygotowanej powierzchni. Cała praca z reguły nie zajmuje więcej niż kilka-kilkanaście minut, jest prosta, łatwa i szybka, a przy tym również bezpieczna i niezbyt kosztowna. Wystarczy skorzystać z metody „na sucho” i przejść od razu do klejenia nalepki bądź też wykorzystać metodę „na mokro”, która z kolei ma tę przewagę nad powyższą, że umożliwia zmianę pozycji danej naklejki, jak i zapewnia idealne dopasowanie   

Niezbędne jest jednak zastosowanie odpowiednich środków myjących, którymi należy przygotować powierzchnię do naklejenia nalepki. Warto usunąć duże zanieczyszczenia, np. ziarenka piasku oraz inne nieczystości stałe, jak i ją odtłuścić. Tutaj należy jednak się zatrzymać – zastosowanie nieodpowiednich, żrących środków, może w efekcie doprowadzić do zniszczenia danej powierzchni, a tym samym do dużych kosztów.

Zachęcamy do skorzystania z oferty marki Naklejkon, w której znajdziesz możliwość wydruku naklejek odblaskowych wysokiej klasy w korzystnych cenach.