Trwa wczytywanie produktów

Naklejki bezklejowe, gdy chcesz je często zmieniać, a nie chcesz tracić czasu na usuwanie kleju

Naklejki są świetnym sposobem na przyciągnięcie uwagi klientów. Częsta ich wymiana może się jednak okazać kłopotliwa ze względu na konieczność usuwania kleju. Rozwiązaniem są naklejki bezklejowe. Podpowiadamy, czym są, dlaczego warto je wykorzystywać i w jakich branżach znajdą zastosowanie.

Nalepki bezklejowe – czym się charakteryzują?

Bezklejowe etykiety – jak sama nazwa wskazuje – nie mają warstwy kleju. To możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej folii, po której nie pozostają żadne ślady. Naklejki – mimo że pozbawione kleju – doskonale trzymają się na płaskiej powierzchni. Można zastosować je na różnych materiałach, a największą popularnością cieszy się wykorzystanie naklejek bezklejowych na szkle, na przykład szybie witryny sklepowej. Można umieścić je też na powierzchni metalowej lub PCV. Montowanie nalepek – podobnie jak usuwanie – jest szybkie i bezproblemowe.

Czy bezklejowe nalepki lepiej sprawdzą się na szybach niż zwykłe naklejki?

Są sytuacje, w których lepiej sprawdzą się typowe naklejki, ale często właściwszym rozwiązaniem będą bezklejowe nalepki. Przede wszystkim bezproblemowe jest ich częste zmienianie, co sprawia, że co jakiś czas można informować klientów o nowej promocji. Klej pozostający po typowych naklejkach jest trudny do usunięcia. W przypadku dużej powierzchni, na przykład witryny, robi się to tym bardziej kłopotliwe. Typowe naklejki będą właściwsze w przypadku informacji takich jak adres, numer telefonu, e-mail czy strona internetowa, czyli tych, które nie zmieniają się zbyt często.

Gdzie stosować bezklejowe nalepki?

Naklejki bezklejowe doskonale sprawdzą się na witrynie, na przykład w centrum handlowym. Ciekawie zaprojektowane przyciągną wzrok klientów i sprawią, że wybiorą oni spośród wszystkich sklepów właśnie Państwa lokal. Bezklejowe nalepki będą też świetnym rozwiązaniem do sklepów znajdujących się przy ulicach – dzięki nim przechodnie na pewno zwrócą uwagę na promowaną ofertę. Nalepki sprawdzą się też na okna, zwłaszcza jeśli lokal firmy znajduje się w dużym budynku przeznaczonym dla kilku przedsiębiorstw. Oczywiście bezklejowe naklejki są też doskonałym rozwiązaniem na drzwi.

Informowanie o promocjach przy pomocy wlepek bezklejowych będzie prostsze, niż myślisz

Naklejki bezklejowe są świetnym sposobem na poinformowanie klientów o promocjach. Duży rozmiar, intensywna kolorystyka i dobrze dopasowany do projektu font wystarczą, żeby przyciągnąć uwagę klienta, a od tego już tylko krok, żeby odwiedził on Państwa sklep. Zaletą naklejek bezklejowych jest to, że można je często zmieniać. Idealnie więc nadają się do informowania o krótkich promocjach, na przykład z okazji Black Friday czy Cyber Monday. Przy ich pomocy można też poinformować klientów o sezonowych wyprzedażach, na przykład po świętach. Na nalepce warto również zawrzeć informację mówiącą o tym, jakiej procentowej obniżki cen można się spodziewać.

Jakie branże mogą wykorzystywać nalepki bezklejowe?

Nalepki bezklejowe sprawdzą się w wielu branżach. Są chętnie stosowane w sklepach odzieżowych, ponieważ pozwalają szybko poinformować klientów o trwającej wyprzedaży, sezonowych obniżkach cen czy pojawieniu się nowej kolekcji. Z zalet produktu może skorzystać również branża hotelarsko-restauracyjna – w restauracjach przy pomocy naklejek można poinformować o najnowszej promocji lub nowym daniu w karcie. Nalepki bezklejowe mogą też pełnić funkcję dekoracyjną i ozdobić okna przedszkola, na przykład motywem związanym z aktualną porą roku.

Co jeszcze warto wiedzieć o naklejkach bezklejowych?

Nalepki bezklejowe mogą mieć różne kształty – zarówno okrągłe, jak i kwadratowe, a także zaprojektowane samodzielnie. Daje to możliwość wyróżnienia się na tle innych przedsiębiorstw stosujących taką praktyczną dekorację na szybie witryny. Naklejka może mieć dowolny kolor – warto dopasować ją do barw związanych z marką, jedna nie zawsze. Przykładowo, w przypadku wyprzedaży warto zastosować czerwoną barwę, która przyciąga wzrok.