Trwa wczytywanie produktów

Branża spożywcza – etykiety produktów spożywczych

Etykiety dla branży spożywczej są specyficzne, wymaga się, aby miały niezbędne certyfikaty i atesty, które wskazują na możliwość kontaktu z żywnością. Najczęstszym materiałem wykorzystywanym do produkcji takich naklejek jest oczywiście papier naklejany na słoikach, plastikowych opakowaniach czy puszkach. Nie może to być jednak zwykły papier, a wytrzymujący bardzo niskie temperatury. Są to naklejki o mocnym kleju, dzięki czemu bez względu na to, jak długo produkt spożywczy będzie stał na sklepowej półce, czy w domowej spiżarce, pozostaną one w doskonałym stanie. W naszej drukarni tworzymy takie produkty dla zleceniodawców z różnych gałęzi branży spożywczej.

MultiMotyw

Łącz nakłady i oszczędzaj – zamawiając naklejki o tym samym kształcie i wymiarze, w ramach jednego nakładu możesz zamówić kilka motywów.

Cyfrowe wycinanie

Nacinanie naklejek wykonujemy z pominięciem drogich wykrojników. Twoje naklejki mogą mieć dowolny kształt i wielkość bez ponoszenia nadmiernych kosztów.

Dowolny nakład

Wykorzystując cyfrową technologie druku możemy zrealizować każde zlecenie – od kilku do kilku tysięcy sztuk w bardzo krótkim czasie.

Druk kolorowy

Wszystkie naklejki drukujemy w przestrzeni kolorystycznej CMYK.

Kontakt z doradcą

Napisz do czego chcesz wykorzystać naklejkę, a nasi doradcy chętnie Ci doradzą, a jeżeli preferujesz rozmowę, zadzwoń.

Zastosowanie etykiet na produkty spożywcze

Etykiety na produkty spożywcze powinny być odporne na wilgoć, wysokie i niskie temperatury, a jednocześnie bezpieczne przy kontakcie z żywnością. Można je stosować bezpośrednio lub pośrednio na konkretnym produkcie. Dla owoców może to być kontakt bezpośredni, wtedy wymagane jest zastosowanie atestowanego kleju, pośredni kontakt, a więc na opakowaniu danego produktu wciąż nakazuje używania certyfikowanych naklejek. Te znajdują się na przykład na pakowanych w folię warzywach i owocach. Nie brakuje ich również na wielu półkach lodówek w sklepach spożywczych. Znajdziemy je na przetworach, takich jak dżemy i miody. Coraz częściej również firmy cateringowe stosują pełne oznaczenia potraw, ale i swoje loga na pudełkach jednorazowych. W branży spożywczej etykiety odgrywają znaczącą rolę, również gdy mowa o wędlinach i serach pakowanych foliowo lub owijanych folią. Na każdej naklejce powinny znajdować się najważniejsze informacje dotyczące przede wszystkim producenta wyrobu, składu, sposobu przechowywania, jak i składników odżywczych najczęściej w porcji, 100 gramach i całym opakowaniu produktu. Dla naszych klientów przygotowujemy etykiety na produkty BIO i EKO, wersje bez cukru, odpowiednie dla wegan, gluten free itp. Tworzone są także etykiety na produkty spożywcze o zmniejszonej ilości węglowodanów, tłuszczy czy kalorii. Z nami oznaczą Państwo produkty wzbogacone o konkretne witaminy lub wyprodukowane z użyciem pełnego ziarna. Oczywiście na życzenie klienta wykonujemy także naklejki spersonalizowane, zawierające zupełnie inne informacje od tych, które zostały tutaj podane nie licząc tych, które muszą się znaleźć.

Rodzaje naklejek na produkty spożywcze

Naklejki na produkty spożywcze występują w wielu formach. Papierowa sprawdza się świetnie w przypadku oznaczania miodów, pudełek cateringowych czy produktów w opakowaniach plastikowych i foliowych. Mogą to być na przykład wspomniane warzywa w folii, przetwory rybne, konserwy w puszkach i słoikach, przetwory owocowe, marynowane warzywa itp. Najczęściej stosujemy papiery termiczne, możemy jednak wykonać naklejki foliowe o zwiększonej wytrzymałości, wciąż bezpieczne dla żywności. Stworzymy dla Państwa produkty na rolce, co ułatwi ich przechowywanie, samo naklejanie również nie będzie stanowiło kłopotu. Zachęcamy do kontaktu i współpracy.