Trwa wczytywanie produktów

Naklejki na schody – jak je naklejać?

Naklejki na schody pełnią wiele funkcji. Dobrze umieszczone poprawiają bezpieczeństwo, mogą również przyczyniać się do lepszej rozpoznawalności naszej firmy na tle innych. Aby jednak działały zgodnie z naszymi oczekiwaniami, należy bezwzględnie zadbać o ich prawidłowe przyklejenie w wybranym miejscu. Sama czynność jest technicznie dość prosta, lecz wiele pobocznych etapów, np. związanych z prawidłowym przygotowaniem podłoża, może wydłużyć czas klejenia nawet kilkukrotnie. Warto przeprowadzić wszystkie etapy zgodnie ze sztuką – osiągniesz w ten sposób wytrzymałą naklejkę, która będzie w pełni odporna na większość różnych uszkodzeń i najtrudniejszej eksploatacji.

Naklejki na schody – bezpieczeństwo przede wszystkim

Naklejki na podstopnice to jedno z najważniejszych akcesoriów w kwestii bezpieczeństwa osób poruszających się po schodach. W dużych i rozległych halach, domach o bardzo dużej powierzchni czy obiektach sportowych, nagłe pojawienie się stopnia lub schodów może wiązać się z niebezpieczeństwem dla klientów. Część z nich z pewnością nie zauważy niebezpieczeństwa. Skutki potrafią być bardzo nieprzewidywalne. Klienci mogą się przewrócić i doznać rozległego uszczerbku na zdrowiu, a winą obarczyć przedsiębiorcę, który nie zabezpieczył schodów w odpowiedni sposób.

Naklejki na podstopnie powinny mocno się różnić od schodów i stanowić z nimi duży, wyraźny kontrast. Wtedy klienci z pewnością zwrócą na nie uwagę.

Naklejki na schody – ciekawe działanie marketingowe o dużej skuteczności

Naklejki na schody mogą także pełnić funkcję marketingową. Wystarczy wykorzystać stopnie do reklamy np. swoich usług i produktów. Ludzie zazwyczaj zwracają na to miejsce dość dużą uwagę, dlatego takie działania mają wysoką skuteczność i efektywność. Wykorzystaj ciekawy projekt, nietypowe hasła lub nietuzinkowe grafiki i zainteresuj osoby odwiedzające dany sklep czy obiekt handlowo-usługowy swoimi własnymi usługami i asortymentem. Ponadto takie działanie łączy się z bardzo niskimi nakładami finansowymi, gdyż koszt wydruku naklejki oraz jej zaprojektowania jest w zasadzie marginalny. To zatem oszczędne rozwiązanie, a przy tym jednocześnie wysoce efektywne.

Co się liczy w klejeniu naklejki na podstopnie?

Aby przykleić naklejki na podstopnie, warto uzbroić się z cierpliwość. Klejenie dużej naklejki np. na całą szerokość stopnia, należy przeprowadzić spokojnie, powoli i z dużą precyzją. Wszelkie błędy, np. zagięcia czy deformacje, będą doskonale widoczne przez cały okres ich eksploatacji.

Przygotuj podłoże do klejenia

Do procesu klejenia niezbędna okażą się przede wszystkim różne preparaty chemiczne, takie jak standardowe płyny do mycia podłóg, które nie pozostawiają na niej tłustych lub kolorowych nalotów. Dzięki nim można usunąć ze schodów standardowe i grube zabrudzenia, takie jak piasek, włosy, papierki czy liście. Istotne są nawet najmniejsze szczegóły, gdyż np. ziarenko piasku będzie widoczne jako duże, nieatrakcyjne zgrubienie pod warstwą naklejki.

Po dokładnym umyciu powierzchni podstopnic warto usunąć z nich także warstwę tłuszczu, który znacznie obniża moc klejenia. Ponadto na schodach z reguły znajduje się także wiele innych specyfików używanych przez lata, które również nie pozostają bez wpływu na siłę kleju. Można wykorzystać alkohol, denaturat oraz inne preparaty na bazie alkoholu. Odpuść rozpuszczalnik – może wejść w niekontrolowaną reakcję z materiałem schodów.

Jak nakleić naklejki na schody?

Po przygotowaniu powierzchni warto przejść do kolejnych etapów. Warto zastosować naklejkę testową, której zniszczenie nie będzie dotkliwe. Dzięki niej można sprawdzić, czy powierzchnia schodów dobrze reaguje z klejem i czy sam klej jest odpowiednio mocny. Warto w tym etapie nieco nadrywać naklejkę i poddawać ją trudnym testom.

Naklejenie właściwej naklejki na schody należy przeprowadzić jak najdokładniej. Wymierz całą przestrzeń za pomocą metra, a miejsce montażu naklejki oznacz ołówkiem. Pamiętaj – wszelkie błędy mogą się mścić. Dobrym rozwiązaniem jest także poziomica, za pomocą której można sprawdzić poziom naklejek.

A co w sytuacji, gdy naklejka została błędnie przyklejona? Wówczas należy ją podważyć i spróbować odkleić bez zbyt mocnego ciągnięcia – naklejka może się odkształcić. Niestety efekty są nieprzewidywalne, dlatego z reguły umieszczenie naklejki na podstopnice jest jednorazową czynnością, której nie da się powtórzyć.

Naklejki na podstopnie – jakość przede wszystkim

Naklejki na podstopnie powinny wyglądać nieskazitelnie nie tylko w chwili ich montażu, lecz także po kilku miesiącach czy latach. Warto tym samym postawić na dobre i godne zaufania firmy, które zajmują się produkcją naklejek na schody od wielu lat. Nasza marka Naklejkon jest wieloletnim dostawcą najwyższej jakości nalepek na trudne i wymagające powierzchnie, takie jak schody. Nie warto oszczędzać – mocny foliowy podkład oraz laminowanie pomaga w ochronie nadruku przed typowymi uszkodzeniami.