Trwa wczytywanie produktów

Naklejki drukowane - jak je naklejać?

Naklejki drukowane są obecne w biznesie już od wielu lat. Początkowo służyły wyłącznie w celach reklamowych, teraz jednak za ich pomocą można zwiększać zaangażowanie klientów oraz w pewnym stopniu wywoływać w nich reakcję na nasze starania. Mogą także spełniać role ochronną, informacyjną i zabezpieczającą – to, jaką pracę będzie miała do wykonania Twoja naklejka drukowana, zależy wyłącznie od Twoich oczekiwań.

Dlaczego naklejki drukowane warto kleić w odpowiedni sposób?

Naklejki drukowane muszą znakomicie wyglądać, tylko wtedy będą zachęcać klientów do reakcji, będą dobrze świadczyć o naszej firmie i sprawdzą się jako podstawowy element informacyjny lub ochronny. Tym samym warto, aby były nieskazitelne przez cały okres ich eksploatacji. Standardowe odrywanie się narożników, zagięcia, złamania oraz przetarcia to podstawowe kłopoty, z którymi borykają się tysiące przedsiębiorców. Takie nalepki bardzo źle świadczą o firmie, której logo znajduje się na ich powierzchni. Tym samym mogą wywoływać zupełnie odwrotną reakcję do zamierzonej. Nie warto tego robić.

Do czego wykorzystać naklejki drukowane?

Naklejki drukowane odgrywają we współczesnym biznesie wiele ról. Przede wszystkim można je wykorzystać jako gadżet reklamowy, wręczyć kontrahentowi lub klientowi – część z nich być może zastosuje je na swoich urządzeniach lub meblach. Nalepki mogą także pełnić funkcję zabezpieczającą, gdy zostaną umieszczone np. na schodach lub na urządzeniu stwarzającym pewne zagrożenie. Ponadto nalepki znakomicie się sprawdzają jako akcesoria informacyjne. Umieszczone np. na podłodze mogą informować o kierunku chodzenia, a na ścianie o kierunku ucieczki w razie pożaru lub innych zagrożeń. Liczba zastosowań naklejek jest w zasadzie nieograniczona.

Naklejki drukowane – klejenie metodą „na sucho”

Naklejki drukowane dość łatwo się nakleja, jednak należy zachować jak najwyższą ostrożność i precyzję – nawet najmniejsze uchybienia i błędy mogą być doskonale widoczne już po naklejeniu. W przypadku klejenia metodą „na sucho” uniknięcie błędów może być trudne. Sposób ten jest najbardziej rozpowszechniony, co nie oznacza także, że najlepszy. Polega na odklejeniu nalepki z podkładu, przyłożeniu jej do wybranej powierzchni oraz dociśnięciu już po wstępnym dopasowaniu. Niestety metoda ta nie należy do dokładnych i komfortowych. Przede wszystkim można naklejkę przymocować krzywo – odklejenie jej jest bardzo trudne i zazwyczaj kończy się zniszczeniem, deformacją lub przerwaniem. Zaletą jest brak wymaganych narzędzi i dodatków. 

Naklejka druk – klejenie metodą „na mokro”

Naklejka drukowana może zostać przyklejona do danej powierzchni także metodą „na mokro”. Jest ona zupełnie inna od powyższej. Podstawową różnicą jest to, że do klejenia należy użyć wody, ewentualnie wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Roztworem w formie aerozolu należy spryskać całą powierzchnię do klejenia oraz stronę z klejem danej naklejki, po czym przyłożyć je do siebie. Jaką ma przewagę ta forma klejenia względem powyższej? Przede wszystkim komfort. Można zmieniać położenie naklejki i odrywać ją w zasadzie bez żadnych ograniczeń do czasu, aż klej nie zwiąże, co dzieje się dopiero po ostatecznym wyschnięciu obu powierzchni. W efekcie nie stracimy nalepki nawet w razie jej błędnego przyklejenia – można ją odkleić i zaaplikować ponownie.

Przygotowania do klejenia

W obu powyższych przypadkach niezbędne okaże się przygotowanie do klejenia. Należy umyć powierzchnię i usunąć z niej wszystkie duże czy mniejsze zanieczyszczenia, takie jak drobinki piasku, ziarenka i zabrudzenia. Nie dość, że osłabiają siłę klejenia, to także mogą odznaczać się na gładkiej powierzchni naklejki po jej związaniu. Warto także odtłuścić powierzchnię. Tłuszcz zbiera się przez lata i może w efekcie znacznie pogorszyć parametry użytkowe każdej naklejki. Zdarza się nawet, że wybrana nalepka drukowana w ogóle nie „chwyci” się wybranej powierzchni, tylko będzie z niej swobodnie spadać.