Trwa wczytywanie produktów

Naklejki - czyli jak mogą one chronić nasz sprzęt?

Cena sprzętu elektronicznego rośnie z dnia na dzień w wyniku coraz większego zaawansowania technicznego oraz coraz wyższych kosztów materiałów wykorzystywanych do ich produkcji. Całkiem niedawno smartfony czy tablety były urządzeniami dość prostymi. Za pomocą telefonu można było jedynie dzwonić, a na tablecie przeglądać internet. Teraz jednak w kompaktowych obudowach znajdują się podzespoły znane z  komputerów stacjonarnych. Jak zatem je chronić przed uszkodzeniem? Wykorzystując między innymi naklejki ochronne, które można stosować zarówno w przypadku urządzeń użytku domowego, jak i urządzeń firmowych czy tych, które można spotkać jedynie w dużych zakładach produkcyjnych. Warto poznać je bliżej.

Naklejki ochronne – liczy się wysoka skuteczność

Naklejki na sprzęt mogą mieć dwie funkcje. Pierwszą jest skuteczne zabezpieczenie urządzenia przed jego zniszczeniem spowodowanymi standardowym użytkowaniem konkretnego urządzenia elektronicznego. Folia o pokaźnej grubości potrafi zmniejszyć skutki upadku, zarysowania lub położenia drogiego sprzętu na chropowatej powierzchni. Zabezpieczenie jest co prawda jedynie powierzchowne, jednak dobrze chroni przed niewielkimi uszkodzeniami zewnętrznej powierzchni i wykończenia wybranego sprzętu.

Drugim celem naklejki na sprzęt jest działanie ostrzegające. Naklejka ochronna widoczna z daleka i informująca o możliwości uszkodzenia danego urządzenia wskazuje, że mamy do czynienia z produktem dość delikatnym, który łatwo zniszczyć. Z reguły tego typu naklejki ochronne są widoczne doskonale już z daleka – można np. zauważyć leżącego laptopa na podłodze lub ulicy i podnieść go jeszcze przed jego uszkodzeniem. Tego typu uszkodzenia pojawiają się najczęściej w przypadku urządzeń firmowych.

Naklejki dla najbardziej wymagających

Naklejki na sprzęt skutecznie zabezpieczają wszystkie urządzenia przed powierzchownymi uszkodzeniami i działają odstraszająco na osoby, które nie obchodzą się z nimi w odpowiedni sposób. Aby jednak tak się stało, naklejka powinna być dobrze dopasowana do danego produktu. Liczy się przede wszystkim dobry kształt, aby nalepka obejmowała np. cały front urządzenia lub jego wyświetlacz czy też dotykową klawiaturę. Należy także dobrze ją nakleić. Umieszczenie nalepki na nierównej, tłustej lub brudnej powierzchni zawsze kończy się jej szybkim odklejeniem.

Zawsze naklejaj nalepki w sposób zgodny z wymaganiami producenta. Zazwyczaj instrukcja klejenia znajduje się w opakowaniu wraz z samą naklejką, a w razie jakichkolwiek problemów z naklejeniem wystarczy skontaktować się z wybranym producentem – zazwyczaj chętnie udzielą wyczerpujących informacji telefonicznie lub mailowo. Pamiętaj, aby nie dotykać jej spodu bez potrzeby (to zmniejsza siłę klejenia), a samo klejenie przeprowadzaj wyłącznie w odpowiednich warunkach, np. w pomieszczeniu bez kurzu.

Naklejki – stylistyka również ma znaczenie

Naklejki ochronne mogą również pełnić funkcję elementu stylistycznego, oczywiście tylko wtedy, gdy są odpowiednio dobrze zaprojektowane w kontekście ich stylistyki. Warto, aby wybrana naklejka na sprzęt była wykonana z odpowiednio wysokiej jakości materiałów. Folia powinna cechować się równomierną powierzchnią, bez zarysowań, zagłębień czy załamań, kolor z kolei powinien być nasycony i zgodny z projektem. Warto wiedzieć, że naklejki ochronne dość mocno zwracają na siebie uwagę, dlatego każdy z pewnością szybko zauważy wszelkie mniejsze czy większe niedociągnięcia produkcyjne.

Chroń swoje domowe czy firmowe urządzenia elektroniczne i nie tylko. Naklejki na sprzęt są stosunkowo tanie, szczególnie gdy zestawimy je z ceną nowego sprzętu elektronicznego lub z kosztem jego naprawy. W razie potrzeby można je szybko wymienić na nowe np. gdy stara się zużyje, zostanie zarysowana lub uszkodzona czy też nieumiejętnie naklejona.