Trwa wczytywanie produktów

Jaki rodzaj naklejek wybrać?

Naklejki dzielą się głównie na te papierowe, lub foliowe. Wybór zależy od tego, na co zostaną naklejone i na jakie warunki będą narażone w przyszłości. Nalepki ze względu na możliwość ich naklejenia na praktycznie każdą powierzchnię doskonale sprawdzą się zarówno w użytkowaniu codziennym, jak i w przypadku firm, między innymi jako działanie marketingowe zmierzające do zwiększenia zainteresowania danym produktem lub usługą. W poniższym artykule chętnie wyjaśnimy, jaki rodzaj naklejek wybrać, czym się różnią i jakie mają cechy szczególne.

Czym są naklejki i do czego służą?

Naklejki mają wiele zastosowań, zalet i cech szczególnych, wcześniej jednak warto poznać ich ogólną charakterystykę. Na rynku znajdziemy kilka różnych rodzajów naklejek - w tym foliowe oraz papierowe. To jednak podstawowy podział, który bierze pod uwagę wyłącznie kwestię materiału, z jakiego została wykonana naklejka, a nie cechy szczególne, np. nietypową siłę kleju czy specjalny zabezpieczający laminat, które sprawdzą się doskonale w jednym przypadku, zaś w innym nie będą optymalnym wyborem.

Naklejki mają wiele zastosowań, w tym:

  • firmowe,
  • prywatne.

W ramach nalepek używanych przez firmy można wyróżnić przede wszystkim etykiety. Akcesoria te nakleja się bezpośrednio na sprzedawany produkt lub na zewnętrzne opakowania. Etykiety odgrywają głównie rolę informacyjną, gdyż dzięki nim klient może ocenić dany produkt jeszcze przed dokonaniem zakupu, sprawdzić skład, działanie czy ocenić parametry techniczne. Naklejki mogą być także lewoczytelne, czyli przeznaczone do klejenia od spodu (klej znajduje się na zadrukowanej części), co ma znaczenie głównie w przypadku taksówek lub aut dla przedstawicieli handlowych, a także naklejki bez kleju - idealne do witryn sklepowych.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby naklejki foliowe lub papierowe wykorzystywały także osoby prywatne. Część osób wykorzystuje je do ozdabiania swoich domowych sprzętów, w tym AGD oraz RTV, a nawet do oklejania samochodów, elektroniki użytkowej czy lodówek. Fakt ten wykorzystują przedsiębiorcy, którzy dodają nalepki do zakupów, w tym internetowych, dzięki czemu klienci mogą je wykorzystać także we własnym domu.

Rodzaje naklejek spotykane najczęściej

Różnorodne rodzaje naklejek sprawiają, że każdy może z łatwością wybrać wariant odpowiedni dla siebie lub dla swojej własnej firmy. Różnic jest bardzo wiele i wszystkie tak naprawdę sprowadzają się do zastosowanego materiału, który definiuje sposób ich użytkowania. A ten może diametralnie się różnić i to tylko i wyłącznie ze względu na ten z pozoru prozaiczny element, który jednak określa bardzo precyzyjnie parametry użytkowe konkretnego produktu.

  • Naklejki foliowe

Najpopularniejsze i zdecydowanie najtrwalsze wykonane z folii - - odporej siłą rzeczy na działanie praktycznie wszystkich warunków atmosferycznych, w tym na wodę oraz na intensywne promienie słoneczne i UV po zastosowaniu laminatu. Nadruk wykonany na folii i zabezpieczony laminatem jest przewidziany na trudniejsze warunki i to nawet przez okres 5 lat, bez żadnych śladów uszkodzeń wynikających np. z ekspozycji na intensywne promienie słoneczne w trakcie lata. To zresztą podstawowy powód uszkodzeń nalepek, gdyż promieniowanie ultrafioletowe niszczy strukturę nadruku i sprawia, że staje się wyblaknięty. Podobnie zły wpływ na nalepki ma także woda oraz wysoka wilgotność, jednak naklejki foliowe są całkowicie wodoodporne. Należy pamiętać jednak, by zawsze oklejać nimi suchą i oczyszczoną powierzchnię.

Co ciekawe, naklejki foliowe w wariancie bezklejkowym można wykorzystywać ponownie, oczywiście dbając o to, by spód naklejki nie uległ zabrudzeniu. Dzięki temu zazwyczaj poprawienie nalepki po jej wstępnym przyklejeniu nie powinno sprawiać nikomu żadnego problemu.

Oczywiście nie samymi zaletami człowiek żyje - równie istotne są wady, przez które nie zawsze nalepki foliowe to dobry wariant, i to mimo tak wielu zalet wymienionych powyżej. Podstawową wadą jest oczywiście cena, znacznie wyższa niż w przypadku naklejek papierowych, przez co wraz z nakładem rośnie także wartość całej inwestycji.

  • Naklejki papierowe

Zdecydowanie najpopularniejsze nalepki, których największą zaletą jest z całą pewnością niska cena zakupu, lecz nie tylko. Bardzo niski koszt wynika głównie z zastosowania papieru jako materiału, który z oczywistych względów jest znacznie tańszy niż folia. To z kolei prowadzi do kolejnej zalety - możliwości zastosowania nalepek w praktycznie każdym przypadku, bez głębszego zastanawiania się nad rezultatami kampanii marketingowej. W efekcie naklejki foliowe niektórzy oszczędni przedsiębiorcy wręczają wyłącznie wyselekcjonowanym klientom, podczas gdy papierowe - w zasadzie wszystkim. Naklejki papierowe oferują szczegółowość druku, dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowej.. Nic nie jest jednak bez wad.

Największą w przypadku naklejek papierowych jest oczywiście trwałość, która w stosunku do nalepek foliowych jest na niższym poziomie. Wynika to w głównej mierze z tego, że papier jest nieodporny na działanie wody, podobnie jak np. ryza papieru. Umieszczenie jej na zewnątrz lub w wilgotnych pomieszczeniach, np. w łazience lub w saunie, z całą pewnością doprowadzi do jej uszkodzenia. Kolejną wadą może okazać się brak elastyczności nalepki, przez co oderwanie jej od danej powierzchni bez jej uszkodzenia jest w zasadzie niemożliwe. Z całą pewnością pojawią się pęknięcia, czasami cała nalepka rozerwie się na kilka części. Nie jest to jednak zbyt duży problem, gdyż niska cena takiej naklejki umożliwia zastąpienie jej nową, bez zbyt dużych kosztów.

Jakie naklejki są najlepsze?

Na to pytanie odpowiedzieć się nie da bez poznania szczegółowych dotyczących danego zlecenia. Nalepki na folii są oczywiście bardziej uniwersalne i trwalsze, zatem zawsze zrealizują swój cel minimum tak samo dobrze, jak papierowe lub lepiej, jeśli miejsce ich montażu będzie stawiać nalepce duże wymagania. Papierowe wygrywają zatem głównie niskim kosztem, przez który można je rozdawać „na lewo i prawo”, z tą jednak uwagą, że zaleta ta traci na sile w przypadku dużych firm, które mogą sobie pozwolić na takie samo traktowanie naklejek foliowych.

Reasumując - jeśli preferujesz niskie koszty, a nalepki będą używane wyłącznie we wnętrzu lub mają być zerwane przez klienta, to postaw na papierowe rozwiązanie. Jeśli jednak uznajesz wyłącznie najwyższą jakość, a nalepki mają znaleźć się na zewnątrz lub służyć jako gadżet premium - sięgnij po podkład foliowy.

Gdzie wykorzystać wszystkie rodzaje naklejek?

Naklejki, niezależnie od ich wyglądu czy charakteru, mają mnóstwo zastosowań wynikających przede wszystkim z ich uniwersalności. Produkty te sprawdzą się doskonale w firmie, jak i w domu, w tym jako ozdoba oraz jako sposób zwiększenia popularności danego przedsiębiorstwa na tle pozostałych działających w identycznej branży.

Tak czy inaczej, liczy się ich jakość oraz zgodność rezultatu z zamiarami danego przedsiębiorcy. W naszej firmie dbamy o nią jak nikt inny, dlatego składając u nas zamówienie, możesz liczyć na otrzymanie produktu spełniającego wszelkie oczekiwania. Nie uznajemy na tym polu półśrodków i kompromisów, dlatego z przyjemnością stworzymy bardzo zaawansowane technicznie rozwiązania, podejmiemy się również bardzo trudnych, skomplikowanych realizacji.

Zadzwoń do nas lub napisz. Chętnie przybliżymy telefonicznie lub mailowo wszystkie rodzaje naklejek, określimy cenę jednostkową produktu, a także przedstawimy realne korzyści wynikające z ich zastosowania. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, a wśród naszych specjalistów znajdują się osoby z ogromną wiedzą techniczną, którzy chętnie rozwieją wszelkie pytania dotyczące trwałości naklejki.