Trwa wczytywanie produktów

Jak zdjąć naklejki z szyby?

Naklejki są miłą dla oka ozdobą, nic więc dziwnego, że naklejane są między innymi na szyby zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Niestety wygląd nalepki z czasem ulega pogorszeniu, aż w końcu chcemy się jej pozbyć. Jak usunąć naklejkę z szyby?

Usuwanie naklejek z szyby

Niezależnie od tego, czy naklejka znajduje się na oknie w pokoju czy na szybie samochodowej, do jej usunięcia powinniśmy zabrać się z dużą ostrożnością, aby nie zniszczyć szkła. Dlatego niewskazane są wszelkie ostre narzędzia. Do najbardziej popularnych i bezpiecznych sposobów na usunięcie naklejek z szyby zalicza się użycie suszarki do włosów lub opalarki. Strumień gorącego powietrza podgrzewa warstwę kleju, co znacznie ułatwia odklejenie nalepki bez użycia nadmiernej siły. Innym skutecznym sposobem na uporczywą nalepkę jest znany na całym świecie środek WD-40. Jego wszechstronność i niezawodność pozwala na szybkie usunięcie nalepki z szyby. Dobrym sposobem na usunięcie naklejki jest użycie steamera, czyli urządzenia generującego parę wodną. Jej bardzo wysoka temperatura skutecznie rozpuszcza klej i ułatwia usunięcie ozdoby w przeciągu zaledwie kilku chwil. W przypadku pary wodnej warto jednak pamiętać, żeby nie przykładać dyszy urządzenia bezpośrednio do powierzchni szyby, ponieważ może ulec ona pęknięciu pod wpływem działania wysokiej temperatury.

Jak usunąć pozostałości naklejki?

Pozbycie się samej naklejki nie powinno być dużym wyzwaniem. Trudniej jednak może być z usunięciem kleju, który zazwyczaj pozostaje na powierzchni szyby po odklejeniu nalepki. Co zrobić, aby go sprawnie usunąć? Skutecznym rozwiązaniem jest przetarcie klejącej powierzchni benzyną ekstrakcyjną, rozpuszczalnikiem lub najzwyklejszym zmywaczem do paznokci. Warto zadbać o odpowiednie warunki, ponieważ oba środki mają drażniący zapach, dlatego podczas wykonywania tego rodzaju prac konieczne jest zapewnienie dobrej wentylacji pomieszczenia.

Zachowanie ostrożności to podstawa

Przed rozpoczęciem prac związanych z usunięciem naklejki warto przeprowadzić próbę działania konkretnego preparatu w niewidocznym miejscu na szybie. Część z nich może wchodzić w niekontrolowane reakcje ze szkłem, co może wiązać się z jego trwałym uszkodzeniem i tym samym wysokimi kosztami związanymi z ewentualną naprawą.