Trwa wczytywanie produktów

Druk naklejek przez internet - jak wygląda proces zamawiania i realizacji

Drukowanie naklejek wielu przedsiębiorców do niedawna utożsamiało z ogromnymi trudnościami logistycznymi, wielokrotnymi wizytami w drukarni oraz mnóstwem problemów wynikających ze słabej komunikacji z wykonawcą. Wszystko zmienił internet, który to przestawił cały świat poligrafii do góry nogami. Dlaczego? Głównie ze względu na szybkość przyjmowania zamówień oraz błyskawiczny kontakt na linii klient-wykonawca. Czas realizacji uległ znacznemu skróceniu, a rezultat widać jak na dłoni po spadających cenach. Są one wynikiem zaangażowania mniej liczby osób pracujących stacjonarnie - w ich miejsce zostali przyjęci specjaliści od druku. W rezultacie możesz składać zamówienie szybciej i uzyskać niższą cenę, a wszelkich zmian dokonywać online.

Dlaczego naklejki są tak popularne?

Naklejki stają się z roku na rok coraz popularniejsze i fakt ten nie wynika znikąd. Przede wszystkim największy wpływ na ich rosnącą popularność ma oczywiście bardzo niska cena jednostkowa wydruku, przez którą obecnie zastosowanie naklejek jest w praktyce zupełnie nieograniczone.

 • Przedsiębiorcy - wykorzystują nalepki głównie w celach marketingowych. Wystarczy naklejkę dorzucić do paczki, przekazać klientowi podczas jego osobistej wizyty czy też dołożyć do paragonu. To forma zawiązania z nim pewnej relacji i zarazem sposób zwiększenia lojalności. W firmie nalepki mogą być także stosowane do oznaczania różnych firmowych sprzętów elektronicznych oraz mienia należącego do przedsiębiorcy.
 • Klienci prywatni - osoby, które otrzymają naklejkę od przedsiębiorcy, często zastanawiają się, jak jej poprawnie użyć. Jak się okazuje - możliwości jest tysiące i wszystkie mają duży sens. Wielu stosuje je w przypadku domowego sprzętu AGD i RTV, czasami nawet ściany, elementy stolarki drzwiowej czy inne domowe artykuły użytku codziennego.

Druk naklejek - dlaczego strona ma znaczenie?

Druk naklejek przez internet do niedawna wydawał się zarezerwowany wyłącznie dla osób zaawansowanych technologicznie, które mają za sobą setki przeprowadzonych współprac oraz dużą wiedzę na temat działania sieci internetowej. Teraz jednak jest zupełnie inaczej. Właściciele drukarni starają się na bieżąco sprostać oczekiwaniom swoich klientów i próbują dostosować działanie swoich witryn do ich oczekiwań. Dlatego też, jak widzisz, na stronie drukarni Naklejkon zdecydowaliśmy o:

 • Prostocie - nie uznajemy przerostu formy nad treścią, dlatego nasza witryna jest jedną z najprostszych w obsłudze, lecz także jedną z najbardziej atrakcyjnych wizualnie. W efekcie naszą stronę każdy może obsłużyć z dużą łatwością i złożyć zamówienie w jedynie kilka-kilkanaście minut. Czas ten w dodatku może się jeszcze bardziej skrócić, jeśli odpowiednio dobrze znasz kwestię obsługi stron internetowych.
 • Komforcie - każda zakładka na naszej stronie ma jakiś głębszy cel, nigdy nie stanowi nic nieznaczącego wypełniacza bądź dodatku, który ma służyć wyłącznie celom reklamowym. Dla naszej drukarni liczy się praktyczność i wygoda, aby nasi klienci mogli czuć się na naszej witrynie praktycznie tak, jak w domu.
 • Szybkości - witryny bez odpowiedniego zaplecza technologicznego zazwyczaj długo się ładują, dlatego tak ważne jest, aby miały zoptymalizowany kod źródło. W naszej witrynie tak właśnie jest - stawiamy na jak najwyższą szybkość działania. Dzięki temu nie musisz zbyt długo czekać na załadowanie się kolejnej podstrony.

Cała prawda o składaniu zamówień w drukarni internetowej

Cały proces składania zamówienia w internetowej drukarni jest niezwykle prosty i sprowadza się do kilku kroków.

Po pierwsze, należy zdecydować o typie naklejek i wejść w odpowiednie menu, gdzie znajduje się więcej informacji na ich temat, w tym takich technicznych i praktycznych. W rezultacie poznasz je z bliska, ich zalety, rodzaje zastosowanych materiałów czy dane dotyczące zamówienia.

Na samej górze naszej witryny na podstronie produktowej znajdzie się tabelka, a w niej wiele wyborów, w tym:

 • kształt naklejki,
 • konfekcja i cięcie,
 • rodzaj surowca,
 • uszlachetnienie,
 • kolorystyka,
 • wymiary: szerokość, wysokość,
 • nakład,
 • tryb realizacji.

Po prawidłowym uzupełnieniu danych po prawej stronie znajdzie się okienko z ceną netto oraz brutto, a nieco wyżej - planowana data wysyłki wybranego zamówienia. Kwota oraz data mogą ulec zmianie podczas modyfikacji zamówienia, np. w razie dużego nakładu lub nietypowych rozwiązań technologicznych.

Pod tabelką znajdziesz dwa przydatne linki - jeden informuje o tym, jak przygotować plik do druku, a drugi opisuje konkretne rodzaje konfekcji w naszej drukarni. To bardzo przydatna pomoc naukowa, dzięki której przygotowane pliki z całą pewnością będą gotowe do dalszej obróbki, a rezultat wydruku spełni oczekiwania klienta.

Czasami należy także potwierdzić zamówienie, szczególnie w kwestiach spornych, które zauważyli nasi doświadczeni pracownicy. Bywa tak, że wstępnie wykonany projekt okazuje się błędny i wymaga dużych modyfikacji ze strony projektanta. Staramy się je wychwycić na bieżąco.

Nasza drukarnia po realizacji przeprowadza wysyłkę nalepek, które powinny dotrzeć do przedsiębiorcy tak szybko, jak to możliwe. Starannie je pakujemy w twardych opakowaniach zbiorczych i staramy się zabezpieczyć je tak, aby dotarły nieuszkodzone i w doskonałym stanie technicznym. To dla nas szczególnie ważne, gdyż uszkodzenia wynikające z nieprawidłowego transportu są bardzo częste i mogą sprawić mnóstwo problemów, szczególnie w przypadku dużych zamówień nalepek nieodpornych na działanie np. wilgoci. Już jedno, niewielkie i praktycznie niewidoczne nacięcie pudełka, może spowodować przedostanie się do wnętrza wody, która to po kontakcie z naklejką z podkładem papierowym może spowodować jej doszczętne zniszczenie.

Cały proces składania zamówienia przy gotowym projekcie trwa naprawdę chwilę, a już w szczególności wtedy, gdy robiłeś to już wcześniej. Witryna jest na tyle intuicyjna, że z jej obsługą nikt nie powinien mieć żadnych trudności.

Naklejki - komu zlecić ich projekt?

Projektowanie to podstawowe zadanie, które tak naprawdę umożliwia druk naklejek i zarazem także najtrudniejsza kwestia dla przedsiębiorcy. Dlaczego? Gdyż tak naprawdę projekt wymaga ogromnej wiedzy technicznej względem programów przeznaczonych do obróbki grafiki. Aplikacji służących np. do modyfikacji plików jest całe mnóstwo, a wiedzę na ich temat tak naprawdę zdobywa się wraz z czasem, gdyż główną rolę odgrywa tutaj doświadczenie.

Zachęcamy zawsze korzystanie z usług prawdziwych specjalistów z dziedziny grafiki, w tym projektantów i grafików, którzy potrafią zaprojektować nalepkę w najdrobniejszych szczegółach. A nie jest to proste. Liczą się umiejętności techniczne, czyli sam sposób obsługi i znajomość danego narzędzia, jak i umiejętność dostosowania np. kolorystyki naklejki do wybranej działalności. Duże znaczenie ma również grafika, rodzaje zdjęć, czytelność i wiele innych aspektów, które są często pomijane przez osoby samodzielnie projektujące swoje nalepki.

Druk naklejek - czy jest skomplikowany?

Tak - druk naklejek to skomplikowany proces, którego jakość oraz zgodność z wytycznymi klienta ma podstawowy wpływ na ostateczny rezultat danego wydruku. W naszej drukarni cały proces jest dopracowany w najmniejszych szczegółach, w efekcie czego rezultat zazwyczaj zachwyca swoją jakością, poziomem szczegółów oraz zgodnością z wszystkimi wytycznymi zleceniodawcy.

Nie jest to dzieło przypadku. Mamy dostęp do najnowocześniejszych technologii, od lat szkolimy naszą kadrę i przyjmujemy wyłącznie takich pracowników, którzy są w stanie w jakikolwiek sposób jeszcze dodatkowo poprawić proces przyjmowania zamówień i samego druku.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Na wszystkie pytania odpowiemy tak szybko, jak to możliwe, rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące współpracy, a także w ramach naszych możliwości udzielimy wielu porad dotyczących przygotowania pliku do druku. Najpierw jednak zapoznaj się z naszą witryną i przeczytaj całą zawartość - być może znajdziesz na niej odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.