Trwa wczytywanie produktów

Etykiety transportowe

Znakowanie towarów w transporcie odbywa się za pomocą etykiet transportowych. To nieodzowny element branży, dzięki któremu produkcja, magazynowanie, a następnie przewóz konkretnych produktów jest w pełni kontrolowany. To za sprawą etykiet odbiorca finalny może otrzymać towar, który zamówił. Etykiety transportowe wpływają nie tylko na dokładność usług wielu firm z branży logistycznej, ale również ich szybkość. Każdy z etapów prac przebiega przy błyskawicznej identyfikacji produktów. Aby tak się jednak stało, etykiety muszą być przejrzyste i czytelne, wykonane w taki sposób, aby przetrwały do końca podróży.

MultiMotyw

Łącz nakłady i oszczędzaj – zamawiając naklejki o tym samym kształcie i wymiarze, w ramach jednego nakładu możesz zamówić kilka motywów.

Cyfrowe wycinanie

Nacinanie naklejek wykonujemy z pominięciem drogich wykrojników. Twoje naklejki mogą mieć dowolny kształt i wielkość bez ponoszenia nadmiernych kosztów.

Dowolny nakład

Wykorzystując cyfrową technologie druku możemy zrealizować każde zlecenie – od kilku do kilku tysięcy sztuk w bardzo krótkim czasie.

Druk kolorowy

Wszystkie naklejki drukujemy w przestrzeni kolorystycznej CMYK.

Kontakt z doradcą

Napisz do czego chcesz wykorzystać naklejkę, a nasi doradcy chętnie Ci doradzą, a jeżeli preferujesz rozmowę, zadzwoń.

Identyfikacja produktów i co więcej? Zastosowanie etykiet transportowych

Etykiety transportowe to nie tylko naklejki na gotowe paczki. W tej branży wykorzystuje się wiele innych rozwiązań, przede wszystkim jednak są to produkcje foliowe, odporne na szkodliwe działanie temperatur i wilgoci. Opisywane produkty rozpoczynają swoją pracę już w zakładach produkcyjnych, aby następnie przejść do hal magazynowych i transportu lądowego, morskiego (etykiety muszą być zgodne z certyfikatem BS 5609 oraz ze standaryzacją systemów klasyfikacji i znakowania GHS) czy powietrznego. Co ważne, naklejki transportowe muszą spełniać wszelkie normy i standaryzacje, tylko wtedy mogą poprawnie służyć użytkownikom. Wszystkie muszą oferować dużą wytrzymałość na czynniki zewnętrzne i pełną czytelność. Etykiety foliowe powinny być odporne na różnego rodzaju środki chemiczne i uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, wysokiej jakości etykieta jest odporna na ścieranie i zarysowania, a także wszelkiego rodzaju zabrudzenia, które może spotykać na swojej drodze, a wiemy, że w transporcie czy magazynowaniu, do takich sytuacji mogłoby dochodzić stosunkowo często. Najczęściej na naklejkach transportowych pojawia się kod kreskowy, to ułatwia identyfikację produktów. Jednak, aby tak było, ten musi być zadrukowany w sposób wyraźny, aby informacje mogły być odczytywane za pomocą czytnika kodów kreskowych. Oczywiście dobór materiału i technologii produkcji etykiet transportowych zawsze uzależniony jest od potrzeb klienta i warunków, w jakich konkretny produkt ma służyć.

Etykiety dla branży TSL

Etykiety dla branży TSL niejednokrotnie muszą spełniać certyfikaty i normy jakości. Tylko wtedy mogą trafić na konkretne opakowania czy produkty. Często ich transport trwa wiele dni, a składowanie kilka miesięcy. Dlatego też chętnie wybierane są etykiety foliowe, choć nie da się ukryć, że papierowe termiczne i termotransferowe są nieco tańszym wyborem, mimo wszystko mniej odpornym na warunki atmosferyczne, wysoką wilgoć, zmienne temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Etykiety dla branży transportowej pozwolą błyskawicznie zidentyfikować towar, co przydaje się na przykład podczas wysyłki paczek kurierem. Odbieranie przesyłek przez magazyny czy sortownie również jest przyspieszone, a identyfikacja i segregacja możliwa właśnie za sprawą naklejek transportowych. Wszystko to sprawia, że klienci chętnie sięgają po etykiety papierowe i przede wszystkim foliowe do takich zastosowań.