Trwa wczytywanie produktów

Naklejki samochodowe

Naklejki samochodowe są doskonałym urozmaiceniem wyglądu pojazdu. Wesołe teksty, emotikony lub symbole przyciągają uwagę innych kierowców, pasażerów i użytkowników ruchu. Jeśli planujesz tego typu ozdoby na swoim samochodzie, warto dowiedzieć się więcej o tym, jak prawidłowo naklejać naklejki na auto.

Trwałe naklejki odporne na uszkodzenia

Naklejki samochodowe, tak często wybierane przez kierowców, stanowią ciekawy element wyróżniający auto. Gadżety tego rodzaju produkowane są na specjalnej folii polimerycznej, która cechuje się dużą odpornością nie tylko na warunki atmosferyczne, zmienną temperaturę, ale i na środki chemiczne (obecne np. podczas mycia). Dzięki temu naklejki przez długi czas dobrze się prezentują, nie tracą kolorów ani się nie odklejają. Nałożenie nalepki na powierzchnię lakieru samochodowego nie jest trudne, jednak należy to zrobić dobrze. Umiejętne dopasowanie naklejki zapewni jej dłuższy żywot i będzie stanowić piękną ozdobę pojazdu.

Przyklejanie naklejek samochodowych krok po kroku

Przygotowując się do ozdobienia auta, warto spojrzeć na warunki pogodowe panujące na zewnątrz. Eksperci zalecają, aby naklejki aplikować, gdy temperatura za oknem wynosi powyżej 10 stopni Celsjusza. Nie warto rozpoczynać czynności podczas upałów. Rozgrzany lakier ma wysoką temperaturę, co może spowodować nagrzanie folii, z której jest wykonana naklejka i jej brzydkie rozciągnięcie. Zanim rozpocznie się przyklejanie naklejki, należy odpowiednio przygotować powierzchnię, na której ma się ona znaleźć. Wystarczy przetrzeć szmatką wybrane miejsce wodą z płynem do naczyń, płynem odtłuszczającym lub benzyną ekstrakcyjną. Warto przygotować też raklę niezbędną w procesie aplikacji nalepki. W wybrane miejsce należy przyłożyć naklejkę i upewnić się, że będzie dobrze się prezentować. Następnie należy oderwać ochronną warstwę wierzchnią z naklejki, przykleić w odpowiednie miejsce i za pomocą rakli wygładzić powierzchnię ozdoby, by nie zostały pod nią pęcherzyki powietrza. Zabieg ten dodatkowo dociśnie naklejkę do lakieru. Przez kilka dni po aplikacji należy zrezygnować z mycia samochodu, aby uniknąć ryzyka odklejenia lub zniszczenia naklejki. Naklejki samochodowe są świetną okazją do wyrażenia siebie, swoich zainteresowań lub poinformowania otoczenia o swojej pasji. Warto mieć taką ozdobę na swoim pojeździe. Należy pamiętać jednak o odpowiednim przygotowaniu powierzchni pod naklejkę i prawidłowym przyklejeniu etykiety.