Trwa wczytywanie produktów

Jaki rodzaj naklejek wybrać? - wszystko co musisz wiedzieć.

Mnogość zastosowań nalepek oraz dziesiątki wariantów różniących się rodzajem zastosowanego podkładu, wykończeniem z zewnątrz oraz wycięciem sprawia, że wszystkie naklejki można stosować w wielu różnych branżach. Doskonale się sprawdzą w autopromocji, do różnego rodzaju działań biznesowych i nie tylko. Na rynku znajduje się kilka rodzajów tych akcesoriów, dlatego przed złożeniem zamówienia warto zapoznać się z zaletami wszystkich z nich. 

Do czego służą naklejki w biznesie?

Wszystkie naklejki są bardzo efektywnym sposobem poprawiania świadomości istnienia wybranej marki i nie bez powodu uznaje się je za najtańszą formę autoreklamy. Można je zastosować w praktycznie każdej gałęzi biznesu – od wyrobów cukierniczych, aż po produkcję elementów mechanicznych i nie tylko. Nalepki mają tę przewagę nad innymi formami promocji, że są bardzo tanie w produkcji. Wielu przedsiębiorców zleca jednorazowy wydruk nawet kilkuset tysięcy sztuk, aby wykorzystać je w celu oznaczenia swoich produktów i opakowań czy elementów wyposażenia swojej firmy, w tym biurek, stołów czy krzeseł.

Wszystkie naklejki foliowe i papierowe zwracają na siebie dużo uwagi. Można za ich pomocą oznaczyć firmową własność, np. drukarki, kserokopiarki czy komputery, jak i wyznaczyć miejsce do siedzenia konkretnym osobom lub kierunek kolejki. Duża siła klejenia sprawia, że wszystkie naklejki można umieścić na praktycznie każdej powierzchni, oczywiście po jej prawidłowym przygotowaniu pod klejenie. Mocne modele foliowe sprawdzą się nawet na zewnątrz.

Naklejki foliowe – ogólna charakterystyka

Jaki rodzaj naklejki warto wybrać, aby cieszyć się jej jak najdłuższą wytrzymałością? Zdecydowanie najlepszym wyborem okażą się modele foliowe. Takie nalepki są przede wszystkim całkowicie odporne na działanie wilgoci oraz wody, śniegu i deszczu, dzięki czemu można je zastosować w przeróżnych i bardzo wymagających aplikacjach. Dobrze zaprojektowane i wykonane nalepki są w stanie wytrzymać nawet 5-letnie użytkowanie w trudnych warunkach atmosferycznych przy ciągłej ekspozycji na wilgoć oraz bezpośrednie promienie słoneczne. Sama folia jest także bardzo rozciągliwa, dlatego wykonane z niej naklejki są znacznie odporniejsze na rozciąganie oraz rozrywanie. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku używania ich np. na podłogach lub jako oznaczenie przycisków i klawiszy. Ponadto taki rodzaj naklejek można odkleić w ramach możliwości i przykleić ponownie pamiętając jednak, że zbyt mocne „ciągnięcie” za naklejkę może oznaczać jej rozciągnięcie.

Oczywiście wraz z jakością idzie także nieco wyższa cena, którą bardzo często zdecydowanie warto ponieść. Taka nalepka jest wieloletnią inwestycją, gdyż zachowują swoją stylistykę przez wiele lat po montażu.

Naklejki papierowe – poznaj je bliżej

Naklejki papierowe mają zupełnie inną charakterystykę niż foliowe. W tym przypadku wygrywa cena – modele na podłożu papierowym są wielokrotnie tańsze, dzięki czemu można zwiększyć ich ilość celem np. uzupełniania opakowań lub podarowania klientom ciekawego gadżetu. Zazwyczaj tego typu naklejki nie generują zbyt dużych kosztów i można znacznie zwiększyć zakres ich użytkowania. Jednak istotne jest to, gdzie będą użytkowane. Wszystkie naklejki papierowe są mocno narażone na działanie wody i wilgoci, przez co ich funkcjonalność raczej ogranicza się do zamkniętych przestrzeni. Nie sprawdzą się także w łazienkach publicznych czy kuchniach. Ponadto mogą się rozrywać – papier cechuje się znacznie mniejszą wytrzymałością niż rozciągliwa i mocna folia.

Jak rodzaj naklejek do danego biznesu?

Na rynku jest kilka rodzajów naklejek. Każda ma inny cel i przeznaczenie, wszystkie jednak przy prawidłowym zastosowaniu mogą znacznie podnieść atrakcyjność naszej firmy w oczach konsumentów. Przede wszystkim naklejki znakomicie się sprawdzą jako niewielki upominek, niezależnie do tego, jaki rodzaj wybierzemy. Część osób z chęcią umieści atrakcyjną wizualnie nalepkę w swoim domu lub w innej firmie, która współpracuje z naszą.

Bardzo często naklejki używa się także jako sposób oznaczenia własnych wyrobów oraz pudełek i przesyłek. Warto umieścić jedną z nich np. na paczce wysyłanej do klienta. Dzięki temu nasza firma będzie wyglądała znacznie poważniejszej, sprawi wrażenie profesjonalnej oraz godnej zaufania. Wszystkie naklejki mogą być także wykorzystywane w ramach spotkań i eventów organizowanych przez firmy lub osoby prywatne. Są wówczas znakomitym podarunkiem okolicznościowym, np. dla uczestników spotkania wielbicieli danej marki czy na koncertach.

Ponadto wiele naklejek można uzupełnić bardzo mocnym klejem, a nadruk można dodatkowo zabezpieczyć laminatem. W ten sposób znacznie zwiększa się ich siła klejenia, trwałość i wytrzymałość nawet na pełne zanurzenie w wodzie. Wiele osób wykorzystuje taki rodzaj naklejek w przypadku urządzeń używanych w łazienkach i w saunach.