Trwa wczytywanie produktów

Jak usunąć naklejki z samochodu?

Kupili Państwo używane auto, na którym widnieją naklejki poprzedniego właściciela? Może znudziły się te samodzielnie przyklejone dawno temu? Przed przystąpieniem do działania warto dowiedzieć się, w jaki sposób bezpiecznie usuwać naklejki z samochodu, aby nie porysować lakieru.

Jak usunąć naklejki z samochodu?

Naklejki samochodowe charakteryzują się specyficznym i mocnym klejem odpornym na warunki panujące na zewnątrz, dlatego ich usuwanie nie należy do najłatwiejszych. Jeżeli planują Państwo pozbycie się naklejek z samochodu, należy odłożyć na bok wszelkie ostre narzędzia i przedmioty, chyba że mają one na celu podważenie naklejki. Jednakże jest to ryzykowne, ponieważ w ten sposób błyskawicznie porysują one lakier. Aby szybko i nieinwazyjnie odkleić nalepkę, można zastosować kilka ciekawych sztuczek, między innymi ciepłe powietrze. Jeśli garażują Państwo samochód, z pewnością w pomieszczeniu jest dostęp do gniazdka. Wystarczy podłączyć do niego suszarkę lub opalarkę i nagrzać klej za pomocą wybranego urządzenia. Pod wpływem ciepła naklejka zacznie się odkształcać, uelastyczniać i łatwiej będzie ją zerwać, zwłaszcza tę o dużym rozmiarze. Jeśli mają Państwo pod ręką żyłkę lub zwykłą nitkę, warto jej użyć do oddzielenia emblematu od powierzchni auta, bez ryzyka porysowania. Po odklejeniu naklejki prawdopodobnie pozostanie po niej jeszcze warstwa kleju. Dobrym sposobem na jego usunięcie jest zastosowanie środka na bazie alkoholu – wystarczy nasączyć nim delikatną ściereczkę i przetrzeć powierzchnię, na której znajdują się resztki kleju. To rozwiązanie nie naraża lakieru na uszkodzenie, które można spowodować np. twardym narzędziem czy plastikową szpatułką.

Gdy klej nie chce zejść

W przypadku, gdy warstwa kleju nadal pozostaje na powierzchni auta, mogą Państwo zastosować chemię, która ostatecznie poradzi sobie z opornym elementem. Na rynku dostępny jest szeroki wybór preparatów do usuwania takich pozostałości. Można poszukać też odpowiedniego środka we własnym domu lub garażu, np. acetonu (lub zmywacza do paznokci z acetonem) czy słynnego środka WD-40. Należy pamiętać, aby usuwać warstwę kleju czystą szmatką lub ścierką. Pozbycie się niechcianej nalepki wraz z klejem nie musi być skomplikowane.