Trwa wczytywanie produktów

Pomoc

Wielkość naklejki czyli jak zwymiarować użytek?

Wpisując szerokość i wysokość naklejki w kalkulatorze na stronie, wprowadzamy oczekiwane wymiary gotowej naklejki. Wymiary wprowadzane w kalkulatorze są wartościami netto tzn. nie zawierają spadów.

Na górę

Jak przygotować pliku do druku?

Wymiar/Spady - prace przeznaczone do druku powinny być przygotowane w formacie docelowym (skala 1:1) oraz posiadać spad 2 mm - najprościej, wymiar naklejki powinien być większy od oczekiwanego o 2 mm z każdej strony. Spady są niezbędne, aby zniwelować błędy przesunięcia przy wycinaniu.

Marginesy wewnętrzny - czyli tzw. margines bezpieczeństwa powinien wynosić ok. 2 mm.

Rozdzielczość - grafiki bitowe czyli zdjęcia, powinny mieć rozdzielczości 300 dpi (min 220 dpi).

Linia cięcia (kształt naklejki, wykrojnik) - powinna zostać przygotowana na osobnej stronie projektu lud osobnym pliku. W przypadku standardowych kształtów (okrąg, elipsa, prostokąt) nie ma konieczności generowania lini cięcia pod warunkiem, że kształt naklejki jasno wynika z projektu. W przypadku naklejek prostokątnych narożniki standardowo są zaokrąglone - promień fi 2-3 mm w zależności od wielkości naklejki.

Kolory - wszystkie elementy w pliku powinny być zapisane w przestrzeni barwnej CMYK; wszystkie prace przygotowane w RGB zostaną przekonwertowane. Konwersja RGB do CMYK zwykle wiąże się z powstaniem różnic, które wynikają ze zdolności odwzorowania kolorów na danym urządzeniu cyfrowym. Dla każdego jest ona inna. Maszyny drukujące czy drukarki ze względów technologicznych nie są w stanie oddać identycznych barw jak te widziane na większości monitorów.

Kolor biały (maska) - jest stosowany do druku i poddruku projektów realizowanych na folii bezbarwnej (przezroczystej). Maska koloru białego musi mieć jednolity czarny kolor, bez cieni i przejść tonalnych itp. (C=0 M=0 Y=0 K=100). Do druku naklejek z kolorem białym wymagany jest wektorowy format pliku (PDF lub EPS) z czcionkami zamienionymi na krzywe. 

Maska koloru białego

WAŻNE! Wychodząc z założenia, że klienci przesyłają do druku najlepsze pliki jakie posiadają, staramy się nie wstrzymywać produkcji z ich powodu. Najpopularniejsze błędy czyli brak spadu i przestrzeń kolorystyczna korygowane są przez naszych operatorów (aby dodać spad do projektu: (1) powiększmy użytek do wielkości brutto, (2) dla naklejek z jednolitym tłem generujemy spad poprzez próbkowanie koloru, (3) w ostateczności dodajemy białą ramkę, jednocześnie pomniejszając projekt, (4) kolory konwertowane są do CMYK przy użyciu profilu „Coated Fogra 39 (ISO 12647-2):2004)".

Poniże grafika obrazująca korekty spadu

Korekta spadów przed drukiem

Czerwona linia określa oczekiwany kształt-wymiar naklejki
Niebieska linia określa wymaganą wielkość projektu do druku ze spadem

Poniżej prezentacja różnic kolorystyczny przy konwersji RGB-CMYK

RGB-CMYK

Na górę

 

Jak przygotować pliku do druku naklejki przezroczystej z poddrukiem white?

Kolor biały (maska) - jest stosowany do druku i poddruku projektów realizowanych na folii bezbarwnej (przezroczystej). Maska koloru białego musi mieć wypełnienie (C=0 M=0 Y=20 K=0) lub #FFFCD5 . Do druku naklejek z kolorem białym wymagany jest wektorowy format pliku (PDF lub EPS) z czcionkami zamienionymi na krzywe. Projekt przygotowany w sposób widoczny na poniższej ilustracji zapisujemy w 3 plikach - z grafiką do druku, maską koloru białego i linią cięcia. 

 

Na górę

Dowolny kształt naklejki - Co to znaczy?

Naklejki wycinamy za pomocą wykrojników cyfrowych (plotery tnące), oznacza to, że naklejkę możemy wyciąć w dowolnym kształcie, od prostych kształtów jak prostokąty, kółka, owale po zaawansowane kształty jak na przedstawionych poniżej zdjęciach. Wycinanie za pomocą ploterów tnących sprawdza się idealnie przy nakładach małych i średnich, jest tańsze niż przygotowywanie wykrojników płaskich lub rotacyjnych.

 

Na górę 

Konfekcja naklejek, czyli w jakiej formie dostaniesz naklejki

Nakejki mogą zostać pocięte na użytki, mogą zostać dostarczone w poręcznych arkuszach (kilka naklejek na jednym arkuszu zbliżonym do formatu A4), mogą również zostać dostarczone bez obróbki tzw. plano.

Na górę 

 

Jak drukujemy naklejki?

Naklejki foliowe drukowane są na ploterach ekosolventowych, z wykorzystaniem wyłącznie oryginalnych tuszy, w wysokiej rozdzielczości i z wykorzystaniem markowych podłoży. Naklejki papierowe drukowane są na produkcyjnych maszynach laserowych. Również te naklejki produkowane są z zachowaniem najwyższych standardów i z wykorzystaniem topowych podłoży. Szczegóły dotyczące materiałów eksploatacyjnych oraz surowców dostępne są w zakładkach poszczególnych produktów.

Na górę

Termin realizacji?

Przedstawiany na stronie kalkulatora termin realizacji oznacza dzień, w którym naklejki zostaną wysłane do klienta. W tym dniu paczka zostanie podjęta przez firmę kurierską, która zwykle w 24 godziny dostarcza zamówione naklejki pod wskazany adres (99% przesyłek dostarczanych jest we wskazanym czasie).

Na górę

Koszty wysyłki

Gotowe naklejki wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej UPS, która zwykle doręcza paczki w następny dzień roboczy. Poniżej koszty przesyłek:

Rodza przsyłki Cena netto Cena brutto
UPS Standard 14,00 17,22
UPS Standard Pobranie 19,00 23,37

Na górę

Jak wycinamy naklejki?

Wszystkie naklejki wycinane są na ploterach tnących. Dział wycinania korzysta z dwóch wiodących producentów, co jest gwarancją wysokiej jakości. Uzupełnieniem procesu wycinania są wyposażone w fotokomórki urządzenia do cięcia wzdłużnego.

Na górę

Jak długo wytrzymają naklejki?

Naklejki foliowe są odporne na blaknięcie przez 3 do 5 lat. Są także wodoodporne. Naklejki papierowe wytrzymają na słońcu 3-6 miesięcy, dlatego że nie są wodoodporne wykorzystuje się je zazwyczaj w pomieszczeniach, gdzie kolory naklejek wytrzymają o wiele dłużej.

Na górę

W przypadku pytań proszę dzwonić:

+48 62 307 07 12

(poniedziałek - piątek
w godzinach 08:00 - 16:00)