Trwa wczytywanie produktów

Naklejki do segregacji śmieci

Naklejki do segregacji śmieci pełnią znaczącą funkcję w dzisiejszym świecie. Mogą z powodzeniem ułatwiać pracę osób zajmujących się recyklingiem odpadów. Z pomocą etykiet można wyraźnie zaznaczyć, jakie odpady mogą trafić do danego kosza na śmieci, czy też kontenera. Naklejki dostępne są w różnych rozmiarach, to od Państwa zależy ich kształt i wielkość. Co ważne, rodzaj zastosowanego kleju, a także materiał wykonania przylepek może zostać wybrany według indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Warto zaznaczyć, że naklejki do segregacji śmieci mają wiele zastosowań.

MultiMotyw

Łącz nakłady i oszczędzaj – zamawiając naklejki o tym samym kształcie i wymiarze, w ramach jednego nakładu możesz zamówić kilka motywów.

Cyfrowe wycinanie

Nacinanie naklejek wykonujemy z pominięciem drogich wykrojników. Twoje naklejki mogą mieć dowolny kształt i wielkość bez ponoszenia nadmiernych kosztów.

Dowolny nakład

Wykorzystując cyfrową technologie druku możemy zrealizować każde zlecenie – od kilku do kilku tysięcy sztuk w bardzo krótkim czasie.

Druk kolorowy

Wszystkie naklejki drukujemy w przestrzeni kolorystycznej CMYK.

Kontakt z doradcą

Napisz do czego chcesz wykorzystać naklejkę, a nasi doradcy chętnie Ci doradzą, a jeżeli preferujesz rozmowę, zadzwoń.

Zastosowanie naklejek do segregacji śmieci

Przede wszystkim naklejki do segregacji śmieci stosuje się w kontenerach osiedlowych, gdzie każdy mieszkaniec zobowiązany jest do selektywnego składowania odpadów. Takie przylepki stosuje się również coraz częściej przy drogach i chodnikach w miastach i wsiach. Wszystko za sprawą popularyzacji zróżnicowania koszy na śmieci w tych miejscach – nie jest to już tylko jedna powierzchnia, a przynajmniej cztery: na papier, szkło, tworzywa sztuczne i metale, a także odpady zmieszane lub bio. Odpady zmieszane według przepisów oznacza się kolorem czarnym. Pojemnik na odpady bio ma kolor brązowy, a naklejki oznaczające taki kosz występują na wspomnianych kontenerach osiedlowych, jak również na koszach domowych. Z kolei kosz na szkło występuje w kolorze zielonym. Można wrzucać do niego między innymi butelki po napojach bez nakrętek czy słoiki bez nakrętek. Identyfikacja kosza z tworzywami sztucznymi i metalami jest niezwykle prosta, dzięki zastosowaniu naklejki do segregacji śmieci w kolorze żółtym. Takie oznaczenie umożliwia segregację butelek plastikowych, kartonów po mleku czy puszek po napojach. Kontener lub kosz na papier to z kolei naklejka w kolorze niebieskim. Wrzuca się do nich opakowania z papieru i tektury, makulaturę, książki i zeszyty. Jak mogą Państwo zauważyć, każdy rodzaj odpadów ma swój kolor. Chcemy zaznaczyć, że wybór innej kolorystyki nie jest wskazany i możliwy, zmieniać można natomiast dodatkowy tekst na etykietach, ich rozmiar i kształt oraz rodzaj zastosowanego kleju i materiału do produkcji.

Etykiety segregacyjne w różnych wydaniach

Etykiety segregacyjne mogą występować w różnych kolorach. Na ich powierzchni znajdą się zarówno same oznaczenia konkretnego rodzaju odpadów, jak i napis, grafika czy też zupełnie inna informacja, jaką zażyczył sobie klient. Najczęściej drukuje się etykiety foliowe na kosze ze względu na ich wysoką trwałość. Naklejki sprawdzą się wtedy zarówno przy użytku w domu, jak i na zewnątrz budynków na przykład przy kontenerach stojących na otwartej przestrzeni. Etykiety informacyjne nie odpadną i nie zostaną uszkodzone przez wiele lat użytkowania. Będą odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne w tym deszcz, śnieg czy mróz i wysokie temperatury. Polecane wszystkim firmom produkującym kosze na śmieci, kontenery, przedsiębiorstwom zajmującym się selektywną zbiórką odpadów i nie tylko. Etykiety foliowe w takim wydaniu to zwiększenie świadomości o potrzebie segregacji i ochronie środowiska.