Trwa wczytywanie produktów

Etykiety ostrzegawcze na kartony transportowe

Etykiety ostrzegawcze na kartony transportowe to przede wszystkim naklejki zadrukowane informacjami, które mają na celu uświadomienie spedytora oraz klientów końcowych, aby na daną paczkę szczególnie uważać. Najczęściej spotykaną i wykorzystywaną naklejką tego typu jest bez dwóch zdań ta, na której umieszcza się informacji o tym, że wewnątrz kartonu znajduje się towar szklany. Ponadto, równie popularne są strzałki skierowane ku górze, te wskazują, gdzie jest góra, a gdzie dół produktu, mówią o tym, aby karton podczas transportu nie był odwracany.

MultiMotyw

Łącz nakłady i oszczędzaj – zamawiając naklejki o tym samym kształcie i wymiarze, w ramach jednego nakładu możesz zamówić kilka motywów.

Cyfrowe wycinanie

Nacinanie naklejek wykonujemy z pominięciem drogich wykrojników. Twoje naklejki mogą mieć dowolny kształt i wielkość bez ponoszenia nadmiernych kosztów.

Dowolny nakład

Wykorzystując cyfrową technologie druku możemy zrealizować każde zlecenie – od kilku do kilku tysięcy sztuk w bardzo krótkim czasie.

Druk kolorowy

Wszystkie naklejki drukujemy w przestrzeni kolorystycznej CMYK.

Kontakt z doradcą

Napisz do czego chcesz wykorzystać naklejkę, a nasi doradcy chętnie Ci doradzą, a jeżeli preferujesz rozmowę, zadzwoń.

Zastosowanie etykiet ostrzegawczych

Znaki, symbole czy ostrzeżenia na etykietach ostrzegawczych na kartony transportowe spełniają funkcję informacyjną. Muszą być czytelne i trwałe. Aplikowane są głównie na tektury opakowaniowe, dlatego też do ich stworzenia wykorzystuje się najczęściej papier. Stosowane są w branży spedycyjnej i logistycznej m.in. przez firmy kurierskie. Co ważne, muszą być odpowiednio trwałe i zapewnić czytelność przynajmniej na czas transportu. Chcemy zaznaczyć, że przyklejane na powierzchnie gładkie etykiety ostrzegawcze na kartony transportowe nie będą się odklejać. Jednak w przypadku powierzchni chropowatych, porowatych i nierównych, taka sytuacja może występować, co więc zrobić, aby tego uniknąć? Przed rozpoczęciem drukowania, zachęcamy do skorzystania z naszej porady, klient będzie miał pewność, że etykiety nie odkleją się od konkretnej powierzchni po użyciu. Naklejki mogą być przyklejane na opakowania zawierające produkty pojedyncze, jak również zbiorcze. Dlatego też proponowane są produkty z oznaczeniem ostrzegawczym oraz dodatkowym tekstem czy też logiem producenta. Najpopularniejsze i uniwersalne wzory to, między innymi „ATTENTION GLASS!”, „FRAGILE, KEEP DRY”, ale również wersje specjalne tworzone na konkretne zlecenie klienta. Istnieje więc możliwość druku naklejek ostrzegawczych w wersji spersonalizowanej pod daną przesyłkę i towar znajdujący się wewnątrz, jak również tych najczęściej stosowanych w branży transportowej.

Naklejki ostrzegawcze dla kurierów

Kartony transportowe najczęściej stosowane są przez sklepy internetowe. Branża e-commerce stawia na nie bez względu na to, co dokładnie sprzedaje dana firma. Wewnątrz może znaleźć się odzież, która tak naprawdę nie wymaga naklejki ostrzegawczych poza informacją o tym, aby paczka pozostała sucha. Wysyłka szkła wymaga już zastosowania ostrzeżeń w postaci etykiet. Kurierzy, ale i osoby pracujące na magazynach czy sortowniach muszą wiedzieć o tym, że z daną przesyłką należy obnosić się ostrożniej. Etykiety ostrzegawcze mogą pojawić się na opakowaniach kartonowych, ale również samych produktach szklanych, plastikowych i innych. Będą wskazywać sposób wykorzystania konkretnego produktu, możliwości jego pielęgnacji i wykorzystania. Ostrzegać o skutkach niepożądanych i tak dalej. Najczęściej wykorzystywanymi naklejkami do ostrzegania są naklejki papierowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać foliowe.