Trwa wczytywanie produktów

Etykiety energetyczne urządzeń

Etykiety energetyczne powstały w 1994 roku i przeznaczone były dla niektórych urządzeń pracujących w gospodarstwach domowych. Dokładnie dekadę później zdecydowano się rozszerzyć ich znaczenie i system oceny klasy energetycznej. Tak powstały etykiety ze skalą kategorii od A, co oznacza najwyższą efektywność, do G (najniższą). Z pomocą unijnych etykiet energetycznych klienci mogą wybierać sprzęt energooszczędny. Z badań Eurobarometru 492 przeprowadzonych w 2019 roku wynika, że blisko 80% konsumentów bierze pod uwagę etykiety energetyczne, kupując urządzenia elektryczne.

MultiMotyw

Łącz nakłady i oszczędzaj – zamawiając naklejki o tym samym kształcie i wymiarze, w ramach jednego nakładu możesz zamówić kilka motywów.

Cyfrowe wycinanie

Nacinanie naklejek wykonujemy z pominięciem drogich wykrojników. Twoje naklejki mogą mieć dowolny kształt i wielkość bez ponoszenia nadmiernych kosztów.

Dowolny nakład

Wykorzystując cyfrową technologie druku możemy zrealizować każde zlecenie – od kilku do kilku tysięcy sztuk w bardzo krótkim czasie.

Druk kolorowy

Wszystkie naklejki drukujemy w przestrzeni kolorystycznej CMYK.

Kontakt z doradcą

Napisz do czego chcesz wykorzystać naklejkę, a nasi doradcy chętnie Ci doradzą, a jeżeli preferujesz rozmowę, zadzwoń.

Zastosowanie i wytyczne etykiet energetycznych

Za sprawą powstawania coraz bardziej energooszczędnych produktów Unia Europejska zdecydowała się nieco zmodyfikować skalę kategorii efektywności energetycznej. Producenci rozpoczęli produkcję urządzeń oznaczanych kategorią A++, a nawet A+++, co mogło być nieco mylące dla samych konsumentów. Stąd zmiana, która obejmuje przede wszystkim najwyższą klasę efektywności energetycznej, czyli A+++ – ta od 2021 roku oznaczona jest kategorią B, co jednak oznacza bardzo wysoka energooszczędność. Kategoria A nie jest na tę chwilę przyznawana, została zarezerwowana dla jeszcze nowocześniejszych urządzeń. Etykiety energetyczne w nowej wersji pojawiają się między innymi na lodówkach, zamrażarkach, zmywarkach, pralkach, telewizorach i lampach. Co ważne, firmy mogą tworzyć własne etykiety efektywności energetycznej produktów, przyjdzie im tutaj z pomocą wzór etykiet lub ich generator. Od 1 stycznia 2019 roku konieczne jest zgłaszanie produkowanych urządzeń do bazy, która od marca 2021 roku udostępniana jest konsumentom. Mają oni wgląd w informacje o produkcie w odniesieniu do jego energooszczędności. Chcemy zaznaczyć, że chętnie wydrukujemy dla Państwa etykiety energetyczne urządzeń według konkretnych wytycznych i informacji o produkcie. Na etykiecie znajdzie się kod QR, oznaczenie ENERG wraz z flagą Unii Europejskiej, kategoryzowana skala i oznaczenie mówiące o klasie efektywności energetycznej danego urządzenia, ale także roczne zużycie energii, poziom głośności pracy w decybelach, pojemność (w przypadku lodówki czy zmywarki). Chcemy zaznaczyć, że stosujemy się do wszystkich obowiązujących zmian prawnych, a także tych, które mogą wejść w życie niebawem.

Naklejki na urządzenia elektroniczne

Naklejki odnoszące się do efektywności energetycznej danego urządzenia, powstają metodą druku solventowego. Podczas ich tworzenia wykorzystuje się wytrzymałe folie samoprzylepne o mocnym kleju, silnie przylegające do konkretnych powierzchni, nawet tych porowatych. Naklejki drukuje się w technologii kolorystycznej CMYK, a dzięki zastosowaniu laminatu, ich barwa pozostaje intensywna przez długi czas. Istnieje możliwość dywersyfikacji jednego nakładu, dzięki czemu jednocześnie można tworzyć etykiety dla lodówek i pralek, a także telewizorów i innych urządzeń RTV. Etykiety energetyczne wykorzystywane są również w branży oświetleniowej na przykład na lampach, żarówkach i oprawach oświetleniowych. Urządzenia grzewcze, a nawet pompy ciepła także mogą, a nawet powinny otrzymać foliowe naklejki na urządzenia elektroniczne.