Trwa wczytywanie produktów

Etykiety energetyczne

Niezbędne na terenie Unii Europejskiej etykiety energetyczne, muszą znajdować się na wszelkich urządzeniach AGD oraz źródła światła. Etykiety energetyczne zawierają ważne informacje dotyczące specyfiki produktu, między innymi dane na temat zużycia, klasie energetycznej czy poziomie hałasu. Dzięki obecności etykiety energetycznej na produkcie klient ma szansę porównania podobnych artykułów oraz uzyskania informacji na temat danego urządzenia.

Drukarnia Booklet produkuje rozmaite naklejki, w tym etykiety energetyczne najwyższej jakości, przy użyciu nowoczesnych metod druku cyfrowego. Podczas tworzenia naklejek i etykiet korzystamy z wytrzymałych folii samoprzylepnych wyposażonych w mocny klej, zapewniający silne przyleganie etykiet do wybranej powierzchni. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

MultiMotyw

Łącz nakłady i oszczędzaj – zamawiając naklejki o tym samym kształcie i wymiarze, w ramach jednego nakładu możesz zamówić kilka motywów.

Cyfrowe wycinanie

Nacinanie naklejek wykonujemy z pominięciem drogich wykrojników. Twoje naklejki mogą mieć dowolny kształt i wielkość bez ponoszenia nadmiernych kosztów.

Dowolny nakład

Wykorzystując cyfrową technologie druku możemy zrealizować każde zlecenie – od kilku do kilku tysięcy sztuk w bardzo krótkim czasie.

Druk kolorowy

Wszystkie naklejki drukujemy w przestrzeni kolorystycznej CMYK.

Kontakt z doradcą

Napisz do czego chcesz wykorzystać naklejkę, a nasi doradcy chętnie Ci doradzą, a jeżeli preferujesz rozmowę, zadzwoń.

Etykiety energetyczne urządzeń

Etykiety energetyczne powstały w 1994 roku i przeznaczone były dla niektórych urządzeń pracujących w gospodarstwach domowych. Dokładnie dekadę później zdecydowano się rozszerzyć ich znaczenie i system oceny klasy energetycznej. Tak powstały etykiety ze skalą kategorii od A, co oznacza najwyższą efektywność, do G (najniższą). Z pomocą unijnych etykiet energetycznych klienci mogą wybierać sprzęt energooszczędny. Z badań Eurobarometru 492 przeprowadzonych w 2019 roku wynika, że blisko 80% konsumentów bierze pod uwagę etykiety energetyczne, kupując urządzenia elektryczne.

Zastosowanie i wytyczne etykiet energetycznych

Za sprawą powstawania coraz bardziej energooszczędnych produktów Unia Europejska zdecydowała się nieco zmodyfikować skalę kategorii efektywności energetycznej. Producenci rozpoczęli produkcję urządzeń oznaczanych kategorią A++, a nawet A+++, co mogło być nieco mylące dla samych konsumentów. Stąd zmiana, która obejmuje przede wszystkim najwyższą klasę efektywności energetycznej, czyli A+++ – ta od 2021 roku oznaczona jest kategorią B, co jednak oznacza bardzo wysoka energooszczędność. Kategoria A nie jest na tę chwilę przyznawana, została zarezerwowana dla jeszcze nowocześniejszych urządzeń. Etykiety energetyczne w nowej wersji pojawiają się między innymi na lodówkach, zamrażarkach, zmywarkach, pralkach, telewizorach i lampach.

Co ważne, firmy mogą tworzyć własne etykiety efektywności energetycznej produktów, przyjdzie im tutaj z pomocą wzór etykiet lub ich generator. Od 1 stycznia 2019 roku konieczne jest zgłaszanie produkowanych urządzeń do bazy, która od marca 2021 roku udostępniana jest konsumentom. Mają oni wgląd w informacje o produkcie w odniesieniu do jego energooszczędności. Chcemy zaznaczyć, że chętnie wydrukujemy dla Państwa etykiety energetyczne urządzeń według konkretnych wytycznych i informacji o produkcie. Na etykiecie znajdzie się kod QR, oznaczenie ENERG wraz z flagą Unii Europejskiej, kategoryzowana skala i oznaczenie mówiące o klasie efektywności energetycznej danego urządzenia, ale także roczne zużycie energii, poziom głośności pracy w decybelach, pojemność (w przypadku lodówki czy zmywarki). Chcemy zaznaczyć, że stosujemy się do wszystkich obowiązujących zmian prawnych, a także tych, które mogą wejść w życie niebawem.

Naklejki na urządzenia elektroniczne

Naklejki odnoszące się do efektywności energetycznej danego urządzenia, powstają metodą druku solventowego. Podczas ich tworzenia wykorzystuje się wytrzymałe folie samoprzylepne o mocnym kleju, silnie przylegające do konkretnych powierzchni, nawet tych porowatych. Naklejki drukuje się w technologii kolorystycznej CMYK, a dzięki zastosowaniu laminatu, ich barwa pozostaje intensywna przez długi czas. Istnieje możliwość dywersyfikacji jednego nakładu, dzięki czemu jednocześnie można tworzyć etykiety dla lodówek i pralek, a także telewizorów i innych urządzeń RTV. Etykiety energetyczne wykorzystywane są również w branży oświetleniowej na przykład na lampach, żarówkach i oprawach oświetleniowych. Urządzenia grzewcze, a nawet pompy ciepła także mogą, a nawet powinny otrzymać foliowe naklejki na urządzenia elektroniczne.